FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Jak dotrzeć na start?

Start imprezy odbędzie się na terenie Szkoły Aktywnego Wypoczynku FRAJDA w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim.

2. Jaki sprzęt jest obowiązkowy?

Obowiązkowe wyposażenie każdego uczestnika to sprawny rower, kask rowerowy i wydajne oświetlenie. Jeśli zaś nie zapamiętasz wszystkich 12473 zakrętów na Trasie POM500 to przyda się jakieś urządzenie, na którym będziesz mogła/mógł zapisać i wyświetlić trasę rajdu, którą pobierzesz. Plik z trasą zapisany jest w formacie .gpx i powinien działać na wszystkich turystycznych i rowerowych odbiornikach gps. Urządzenia te musicie zapewnić sobie we własnym zakresie. Oprócz tego w trakcie całego wyścigu musicie mieć przy sobie urządzenie, które dostarczymy Wam przed startem, zapisujące ślad Waszej jazdy i przesyłające dane na stronę www. Dane z tego urządzenia zweryfikowane na mecie będą podstawą klasyfikacji wyścigu.

3. Czy można przenocować poza przebiegiem trasy?

Tak. Nie ma żadnych ograniczeń w opuszczaniu trasy w dowolnym celu (siku, zakupy, naprawa roweru, jedzenie, zwiedzanie, nocleg), ale pod jednym warunkiem: musisz wrócić na Trasę POM500 dokładnie w tym samym miejscu, w którym je opuściłaś/eś.

4. Czy można wystartować na rowerze MTB?

Można startować na dowolnym rowerze poruszanym siłą mięśni.

5. Co robić, jeśli wytyczona trasa będzie nieprzejezdna (ogrodzenia, zalania, zwalone drzewa)?

Przeszkody należy bezpiecznie ominąć i powrócić na Trasę POM500 jak najszybciej, respektując pozostałe Reguły POM500. Uzasadnione siłą wyższą objazdy będą oczywiście uznane przez organizatora.

6.Czy jeśli przed wyścigiem ustawie sobie na trasie miejscowki z czystymi ciuchami, żywnością, namiotem to jest dopuszczalne?

"bez wsparcia z zewnątrz" znaczy, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Jeśli wyślesz rzeczy na kwaterę, to ani ich nie masz ze sobą, ani ich nie kupiłeś po drodze. Ręcznik zaś w hotelu "kupisz po drodze".

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj sie z nami!